-->


</br>


Robert Korzeniowski

Robert Korzeniowski

Robert_320_240

Robert Korzeniowski

Born 30 July 1968, Polish former racewalker. He won four gold medals at the Summer Olympics and three at world championships. Korzeniowski is a three-peat winner of the 50 km walk at the Summer Olympics. He won 1996 in Atlanta, 2000 in Sydney, and 2004 in Athens. In addition, he became the first athlete to claim both the long distance and the short distance crown, when he won the 20 km title at the 2000 games.

________________________________________________________________________________________________________

Czterokrotny mistrz olimpijski. Pierwszy zawodnik w historii  polskiego sportu i światowego chodu, który zdobył medale na trzech igrzyskach z rzędu, a także pierwszym który wygrał rywalizację na 20 i 50 km podczas jednych igrzysk.

W 1992 roku był o krok od zdobycia srebrnego medalu olimpijskiego , gdy po do dziś kontrowersyjnej decyzji sędziów został wykluczony z zawodów ze względów technicznych.

W trakcie swojej kariery sportowej reprezentował zarówno kluby polskie , jak i francuskie, zapoznając się z systemami szkolenia i strukturą sportu w obu krajach.

Propaguje lekkoatletykę i sportowy tryb życia. Współtworzył  Cracovia Maraton a od 1997 organizuje w Krakowie światowej klasy mityng IAAF “Na Rynek marsz!” W latach 2006-2009 współorganizował i promował masową akcję Polska Biega, która w ostatniej edycji zgromadziła 100 000 uczestników.

W latach 1997-2004 reprezentował Polskę jako Ambasador ds. Tolerancji i Fair Play przy Radzie Europy .

Zszedł ze sportowej sceny jako niepokonany kończąc karierę sportową  z czwartym tytułem olimpijskim zdobytym Atenach. Od końca  2004  roku podjął się nowego wyzwania jakim była reorganizacja struktury sportu w telewizji publicznej  i stworzenie  kanału tematycznego  TVP  Sport .

 

 

Subject of the presentation:  Marching through life /Marsz przez życie

Description: Becoming a champion includes marching through life and facing challenges. Champion does not always win and defeat often brings motivation to try harder and become better. Does beeing a champion gives enough confidence that just keeping the course is enough, because another win is already on the horizon?

Opis: Osiąganie mistrzostwa wiąże się z marszem przez życie i nieustającym mierzeniem się z wyzwaniami. Mistrz nie zawsze wygrywa i porażka jest  często dla niego motywatorem do działania na nowych, lepszych zasadach. Czy osiągany sukces jest stuprocentowo bezpieczną strefą i wskazuje na to, by tylko trzymać kurs, bo kolejna wygrana już wyłania się na horyzoncie?Tickets